Ένας 20 χρονος νεαρός και μια 18 χρονη κοπέλα μεταφέρθηκαν στο νοσοκομείο Ρεθύμνου μετά από τροχαίο ατύχημα που σημειώθηκε επί της εθνικής οδού Ρεθύμνου -Ηρακλείου στο ύψος των Σισσών.Το ιχ αυτοκίνητο το οποίο είχε κατεύθυνση προς το Ρέθυμνο για άγνωστους λόγους εξετράπη της πορείας του και ανετράπη.Για τον απεγκλωβισμό των δύο νέων χρειάστηκε η επέμβαση της πυροσβεστικής υπηρεσίας Ρεθύμνου ενώ ασθενοφόρα του ΕΚΑΒ τους μετέφεραν για προληπτικούς λόγους στο νοσοκομείο.
Δυστύχημα στους ιστιοπλοϊκούς αγώνες Aegean 600
Ο ιστιοπλοϊκός αγώνας Aegean 600, δυστυχώς, "σημαδεύτηκε" από ένα τραγικό δυστύχημα. Στα ανοιχτά της Κάσου, θύμα μιας δύσκολης κατάστασης λόγω...