Η Δευτέρα, η επομένη δηλαδή του αγώνα, έκρυβε τραυματισμούς για τους Θέμη Κάββαλο και Δημήτρη Ρηγάκη.
Αμφότεροι οι πράσινοι ποδοσφαιριστές, τραυματίστηκαν με αποτέλεσμα να μην ακολουθήσουν το υπόλοιπο πρόγραμμα της ομάδας.
Ο Θέμης είχε μια υποτροπή στο εγχειρισμένο του γόνατο (προέρχεται από επέμβαση στον πρόσθιο χιαστό) και ο βαθμός για το πόσο σοβαρό ή όχι είναι το τραύμα του θα φανεί αύριο.
Ο άλλος άτυχος της ομάδας, ο Δημήτρης Ρηγάκης, υπέστη ένα διάστρεμμα, αλλά δεν είναι γνωστό ακόμα τί βαθμού τραύμα είναι αυτό.
Ο Μανώλης Σουτζής σαφώς και δείχνει προβληματισμένος από τις δύο τελευταίες περιπτώσεις, ωστόσο δεν μπορεί να μένει πίσω. Στο αποψινό φιλικό που θα δώσει η ομάδα του (18.00) με την τοπική ομάδα της Γαλιάς, θα έχει τη δυνατότητα να δοκιμάσει τα σχήματα που δουλεύει στην προπόνηση με τις εναλλακτικές των παικτών που δεν θα έχει στη διάθεσή του. Η ομάδα της Δόξας Γαλιάς έχει καλέσει τον Ερμή, προκειμένου να πραγματοποιήσει τα εγκαίνια του νέου της γηπέδου.