Δύο φιλικά παιγνίδια έκλεισε ο ΟΦ Αρμένων λίγο πριν οδηγηθούμε στις γιορτές. Ο Φίλιππος Μουρτζανός θέλει να κρατήσει σε αγωνιστική εγρήγορση τους παίκτες του όπως, οι Γιώργος Μπαστάκης Παπαδάκης-Κοτσαρίδης.
Οι αντίπαλοι όπως αντιληφθήκατε είναι, η ΝΕΑΡ με τον αγώνα να προγραμματίζεται για σήμερα στις 15.15 στο γήπεδο Αρμένων και η Δόξα Πλατανέ όπου το ματς θα πραγματοποιηθεί και την ερχόμενη Τετάρτη 28 Δεκέμβρη στις 16.30 στο γήπεδο Αρμένων.
Για τους παίκτες του ΟΦΑ έχει δοθεί ένα 3μερο ρεπό, δηλαδή θα ξεκουραστούν την παραμονή, την ημέρα, αλλά και την επομένη των Χριστουγέννων, επιστρέφοντας στις προπονήσεις την Τρίτη (27/12). Την επόμενη εβδομάδα, εκτός από το φιλικό με την Δόξα Πλατανέ την Τετάρτη (28/12), θα υπάρχει προπόνηση την Παρασκευή (30/12) και διήμερο ρεπό την παραμονή και ανήμερα της Πρωτοχρονιάς με τους ποδοσφαιριστές να επιστρέφουν στις προπονήσεις την Τρίτη 2 Ιανουαρίου. Η νέα χρονιά θα βρει τον ΟΦΑ να αντιμετωπίζει τον Ρεθυμνιακό στην τελευταία αγωνιστική του α’ γύρου.
Δ.Τ.