Με δύο χρυσά μετάλλια επέστρεψε ο Μανώλης Στεφανουδάκης από την πρώτη αθλητική διοργάνωση στην οποία έλαβε μέρος, στη Σαριά του Ντουμπάι και στο 6ο Διεθνές αθλητικό μίτινγκ. Ο Ηρακλειώτης αθλητής που σαρώνει τα μετάλλια αναδεικνύοντας τη χώρα μας, κατέλαβε δυο πρωτιές στον ακοντισμό και τη σφαιροβολία.
Πιο συγκεκριμένα, ο Στεφανουδάκης έστειλε το ακόντιο στα 27,90μ. και στη σφαιροβολία κατάφερε ρίψη στα 8,56 μ.!
Όμως οι προσπάθειες του Έλληνα αθλητή δεν σταματούν εδώ, αφού σε δύο μέρες τα αθλητικά του καθήκοντα τον θέλουν να συμμετέχει στο 8th FAZAA Διεθνές μίτινγκ – Γκραν Πρι. Πρόκειται για ένα από τα μεγαλύτερα Γκραν Πρι του 2016, αφού οι συμμετοχές φαίνεται να περνούν τους 800 αθλητές.