Ο Αγροτικός Σύλλογος Δήμου Ρεθύμνης διοργανώνει την Τετάρτη 18 Απριλίου και ώρα 20:30, στην αίθουσα συνεδριάσεων του πρώην Δημαρχείου Αρκαδίου στο Αδελε, ομιλία – συζήτηση με θέμα: «Εγκληματικότητα – Παραβατικότητα στην ύπαιθρο Νομού Ρεθύμνης – ζωοκλοπή».
Ομιλητής θα είναι ο πρώην αστυνομικός Διευθυντής Γιώργος Παπακωνσταντής.
Ο Αγροτικός Σύλλογος καλεί όλους τους δήμους του νομού Ρεθύμνης, την Αντιπεριφέρεια, την Αστυνομική Διεύθυνση Ρεθύμνης, το Δασαρχείο, τους αγρότες και κτηνοτρόφους του Δήμου Ρεθύμνης, να συμμετέχουν στην εκδήλωση.