Ευχαριστήριο
Οι γονείς, οι μαθητές και το εκπαιδευτικό προσωπικό του 1ου Ειδικού Δημοτικού Σχολείου Ρεθύμνου αισθάνονται την ανάγκη να εκφράσουν τις θερμές τους ευχαριστίες στην κυρία Γεωργία Φραγκιαδάκη-Λουκά («Η Γωγώ η Παραμυθού») για την έμπρακτη προσφορά της στο σχολείο μας, για την αγάπη και τη χαρά που χαρίζει σε μικρούς και μεγάλους με τις όμορφες περιπλανήσεις στον κόσμο του βιβλίου και τις αφηγήσεις της. Ευχόμαστε επίσης το παραμύθι της κυρίας Φραγκιαδάκη-Λουκά με τίτλο «Τα 5+1 Χρωματιστά Μάλλινα Κουβαράκια» που πραγματεύεται το ζήτημα της διαφορετικότητας να είναι καλοτάξιδο και να προσφέρει θετικά μηνύματα για την αποδοχή του άλλου σε όλα τα παιδιά.
Προσφορά λαμπάδων από το Κατηχητικό Σχολείο
Τα παιδιά και οι γονείς του Κατηχητικού Σχολείου της Ενορίας Αγίας Φωτεινής (Κουμπές) προσέφεραν όμορφες πασχαλινές λαμπάδες στους μικρούς μαθητές του Ειδικού Δημοτικού Σχολείου δείχνοντας έμπρακτα την αγάπη τους. Οι εκπαιδευτικοί και οι μαθητές του Ειδικού Δημοτικού Σχολείου τους ευχαριστούμε πολύ και τους ευχόμαστε από καρδιάς Καλό Πάσχα!