Σε 4 παιχνίδια επικεντρώθηκε το ρεθεμνιώτικο ενδιαφέρον στις υποδομές της ΕΚΑΣΚ. Για το πρωτάθλημα Εφήβων, το Ρέθυμνο BC ηττήθηκε με 69-67 από το Ακρωτήρι, ενώ η Ακαδημία Ρεθύμνου επικράτησε με 55-45 του Πλατανιά. Για την Α’ κατηγορία Παίδων, το Ρέθυμνο BC δεν δυσκολεύτηκε να πάρει το «διπλό» στο Λίντο επί του Ανδρογέα με 33-68. Τέλος, στην Β’ κατηγορία Παίδων και στο τοπικό ντέρμπι, το Ρέθυμνο BC 2 νίκησε με 49-40 την Ακαδημία.
Αναλυτικά:
Εφήβων
Ακρωτήρι – Ρέθυμνο BC 69-67
Ακαδημία Ρεθύμνου – Πλατανιάς 55-45
Παίδων Α’
Ανδρογέας – Ρέθυμνο BC 38-68
Παίδων Β’
Ρέθυμνο BC 2 – Ακαδημία Ρεθύμνου 49-40