«Τα νέα δεδομένα για την Κρήτη στο πλαίσιο της ΑΟΖ», είναι το θέμα εκδήλωσης με κεντρικό ομιλητή τον στρατηγικό σύμβουλο Νίκο Λυγερό που οργανώνεται από την Ε.Ε.Τ.Ε.Μ. Ηρακλείου (Επαγγελματική Επιστημονική Ένωση Τεχνολογικής Εκπαίδευσης Μηχανικών) με την αιγίδα της Περιφέρειας Κρήτης.
Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί αύριο Τετάρτη 18 Φεβρουαρίου 2015, στη δημοτική αίθουσα «Ανδρόγεω» στις 6:00 το απόγευμα, και χαιρετισμό θα απευθύνουν η αντιπεριφερειάρχης Κρήτης Ενέργειας-Βιομηχανίας Βιργινία Μανασάκη, ο πρόεδρος της Ε.Ε.Τ.Ε.Μ. Ηρακλείου Μάνθος Πολιτάκης και ο αντιπρόεδρος της Ε.Ε.Τ.Ε.Μ. Ηρακλείου Μιχάλης Σταθοράκης.