Παρουσιάζονται οι δράσεις του Τμήματος Κοινωνικής Εργασίας
ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΣΤΟ ΤΕΙ ΚΡΗΤΗΣ
Το Τμήμα Κοινωνικής Εργασίας της Σχολής Επιστημών Υγείας και Πρόνοιας του ΤΕΙ Κρήτης, διοργανώνει σήμερα Πέμπτη 11 Ιουνίου 2014 και ώρα 11:00 στο αμφ. Καραναστάση (Κλειστό Γυμναστήριο) του ΤΕΙ Κρήτης στη 2η ενημερωτική και ψυχαγωγική ετήσια εκδήλωσή του με θέμα: «Παρουσίαση των δράσεων του Τμήματος Κ.Ε. κατά το ακαδημαϊκό έτος 2014-2015». Η εκδήλωση είναι αφιερωμένη στα αθώα παιδιά θύματα επιθέσεων και κακοποίησης.
Η εκδήλωση έχει τους εξής στόχους:
α) Να αναδείξει τις εκπαιδευτικές δράσεις και τα επιστημονικά επιτεύγματα των φοιτητών και των καθηγητών του Τμήματος (π.χ. πτυχιακές εργασίες, δράσεις στα εργαστήρια και τους χώρους πρακτικής άσκησης / εποπτείας κ.ά.).
β) Να προβάλλει τα ταλέντα, τις πολιτιστικές και δημιουργικές δραστηριότητες του ελεύθερου χρόνου των φοιτητών, οι οποίες θα αποτελέσουν το ψυχαγωγικό μέρος της εκδήλωσης.
γ) Να ισχυροποιήσει τους δεσμούς με την τοπική κοινωνία και να προβάλλει το έργο του Τμήματος στην ευρύτερη επιστημονική κοινότητα.