Εκδήλωση – διάλογος των ακτιβιστών του ΕΣΚ
Οι ακτιβιστές Κρήτης του Ευρωπαϊκού Σοσιαλιστικού Κόμματος, διοργανώνουν μια πρωτότυπη εκδήλωση διαλόγου σήμερα Πέμπτη, στις 19:00 στο καφέ μπαρ «Γκουρού» στο Ρέθυμνο.
Στην εκδήλωση θα είναι καλεσμένοι για να απαντήσουν σε ερωτήματα πολιτών, οι υποψήφιοι ευρωβουλευτές της Ελιάς – Δημοκρατικής παράταξης, Εύα Καϊλή, Γιώργος Παπακωνσταντής, Μάνος Επιτροπάκης, Βίκυ Μάτσικα, η επικεφαλής της ευρωομάδας του ΠΑΣΟΚ κυρία Συλβάνας Ράπτη αλλά και οι ακτιβιστές του Ευρωπαϊκού Σοσιαλιστικού Κόμματος Θοδωρής Δουλουμπέκης, Γιάννης Λίτινας και Σήφης Βουκάλης.
Η συζήτηση θα επικεντρωθεί στην πολιτική ατζέντα του Ευρωπαϊκού Σοσιαλιστικού Κόμματος, σε θέματα ισότητας, δίκαιης και αξιοπρεπούς εργασίας, καθώς επίσης σε θέματα περιβάλλοντος, κοινωνικής και οικονομικής ανάπτυξης.
Λόγω του τρόπου διεξαγωγής του διαλόγου θα ήταν χρήσιμο να δηλώσετε τη συμμετοχή σας πριν την εκδήλωση στα τηλέφωνα 6972 076026 και 6974 859604.