Τη Δευτέρα 5 Ιουνίου εορτάστηκε η Παγκόσμια Ημέρα Περιβάλλοντος στο ξενοδοχείο Grecotel Creta Palace, στα Μισσίρια Ρεθύμνου, με το προσωπικό του ξενοδοχείου και τα παιδιά του παιδότοπου Grecoland με ποικίλες δραστηριότητες για όλους τους φιλοξενούμενους.
Οι εκδηλώσεις ξεκίνησαν από το πρωί με πληροφόρηση-ενημέρωση για την Παγκόσμια Ημέρα Περιβάλλοντος και συνέχισαν με μαθήματα υγιεινής διατροφής για τα παιδιά στη Grecoland καθώς και με δοκιμή ελαιόλαδου AgrecoFarms για τους ενήλικες στην παραλία.
Το απόγευμα οι μικροί μας φίλοι στη Grecoland φύτεψαν αρωματικά βότανα στον κήπο τους και ζωγράφισαν πίνακες με θέμα τη φύση, το περιβάλλον, τους οποίους εκθέσανε στο κεντρικό εστιατόριο για να τους θαυμάσουν όλοι οι πελάτες του ξενοδοχείου.
Για τους ανθρώπους της Grecotel και ιδιαίτερα για μας, τους ανθρώπους του Grecotel Creta Palace οι αξίες που προκύπτουν από τον σεβασμό στην ιστορία και τις παραδόσεις του τόπου μας καθώς επίσης και από την ιερή υποχρέωση της προστασίας του περιβάλλοντος καθημερινά, αποτελούν αναπόσπαστο κομμάτι της κληρονομιάς μας.
Grecotel Creta Palace