Ο Ορειβατικός Σύλλογος Ρεθύμνου συνεχίζει τις δράσεις του και την Κυριακή 7 Μαΐου οι συμμετέχοντες αναμένεται να ζήσουν ακόμα μία ξεχωριστή εμπειρία. Συγκεκριμένα, έχει προγραμματιστεί πεζοπορία από το χωριό Βασιλική Αστερουσίων προς το φαράγγι της Τρυπητής. Από ‘κει βαρκάδα προς την παραλία του Τράφουλα και στη συνέχεια πεζοπορία προς τον Λέντα και επίσκεψη Ασκληπιείου. Τέλος, θα γίνει και ανάβαση στην Κεφάλα του Λέοντα. Δηλώσεις συμμετοχής θα γίνονται δεκτές μέχρι την Παρασκευή το μεσημέρι.
Ώρες πορείας: 5, Βαθμός δυσκολίας: 1+, Αρχηγός: Κική Καψαμπέλη, τηλ.: 6932042622.