Μια ξεχωριστή εκδρομή ετοιμάζει γι’ αυτό το Σαββατοκύριακο o σύλλογος ορειβατών Ρεθύμνου. Ο σύλλογος θα κινήσει για το Κεδρόδασος το διήμερο 22-23 Ιουνίου έχοντας ως στόχο να δει πανέμορφα παρθένα τοπία.
Επειδή το πρόγραμμα θα είναι συγκεκριμένο, τα πράγματα έχουν ως εξής: Στις 12:00 ο όμιλος θα αναχωρήσει με δικά του μέσα. Στις 13:30 θα γίνει μια στάση στην βιοτεχνία μπύρας «Χάρμα». Στις 17:00 θα αφιχθεί η αποστολή στο Κεδρόδασος και στις 18:00 θα γίνει η πεζοπορία με προορισμό το Λαφονήσι. Στη συνέχεια έχει προγραμματιστεί διανυκτέρευση στο Κεδρόδασος.
Την επομένη, Κυριακή τα μέλη του συλλόγου θα πεζοπορήσουν προς τις μικρές παραλίες που βρίσκονται στα ανατολικά της περιοχής. Στις 16:00 (ενδεικτική ώρα) η αποστολή θα ετοιμαστεί για την επιστροφή της.
Πληροφορίες: Κωστής Μανωλεσάκης 6976402902, manolesso@gmail.com, Fbook: kostis manolesakis