Μεγάλη επιτυχία γνώρισε το «2ο παγκρήτιο καλοκαιρινό καμπ Τάε Κβο Ντο», το οποίο διοργάνωσε ο Α.Σ. Περάματος στις εγκαταστάσεις της κατασκήνωσης «Εξερευνητές» στο Λαντζιμά Ρεθύμνου και διήρκησε 5 ημέρες.
Στο καμπ συμμετείχαν 45 αθλητές από 4 συλλόγους και δη από τους Α.Σ. Περάματος, Α.Σ. Κρήτες, Α.Σ. Απόλλων Ρεθύμνου και Α.Σ. Λάρισας. Την τεχνική επίβλεψη είχε ο Ομοσπονδιακός προπονητής της Ολυμπιακής ομάδας του 2004 κ. Απόστολος Ιακωβάκης. Το «παρών» έδωσε μία επίλεκτη ομάδα αθλητών από τον Α.Σ. Λάρισας, καθώς και ο Κορεάτης Junwoo Lee, ο οποίος εξειδικεύεται σε εντυπωσιακά λακτίσματα και είναι προπονητής σε ομάδες επιδείξεων.
Ο Α.Σ. Απόλλων εκπροσωπήθηκε με 9 αθλητές-τρεις και συγκεκριμένα: Χρήστος Δεσποτόπουλος, Χρυσάνθη Δεσποτοπούλου, Γεώργιος Τσιλεδάκης, Κατερίνα Τσιλεδάκη, Ευάγγελος Μαμαλάκης, Σταύρος Αντωνιάδης, Βασίλης Αντωνιάδης, Νεκτάριος Χνάρης, Φίλιππος Παυλάκης και με προπονητή τον Απόστολο Σανιδά.
Όσο αφορά το αγωνιστικό κομμάτι, οι αθλητές έκαναν διπλές προπονήσεις με αγωνιστικό κυρίως περιεχόμενο, αλλά και με ασκήσεις και τεχνικές επιδείξεων, αποκομίζοντας πλούσιες εμπειρίες. Οι σύλλογοι απένειμαν τιμητική πλακέτα στον κ. Ιακωβάκη για την προσφορά του στο άθλημα, αλλά και για τη βοήθειά του στην ανάπτυξη του Τάε Κβο Ντο στην Κρήτη.
Επίσης, οι προπονητές ευχαρίστησαν τον βοηθό του κ. Τριανταφύλλου και την ομάδα της Λάρισας που ταξίδεψαν στο Ρέθυμνο για να κάνουν προπονήσεις μαζί με τα μέλη των υπόλοιπων συλλόγων, καθώς και τον Κορεάτη Junwoo Lee για τα όμορφα και εντυπωσιακά πράγματα που τους έδειξε. Τέλος, μοίρασαν συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές και τις αθλήτριες για τη συμμετοχή τους.