Το 1ο εκπαιδευτικό σεμινάριο για την αγωνιστική περίοδο 2017-2018 για τις συνεργαζόμενες ομάδες του Δικτύου Ακαδημιών, στις 9 και στις 10 Σεπτεμβρίου στο Προπονητικό Κέντρο της ΑΕΚ στα Σπάτα θα πραγματοποιήσει η Ακαδημία της ΑΕΚ.
Στη διάρκεια του διημέρου οι υπεύθυνοι προπονητές των ομάδων -ανάμεσα σ’ αυτούς και οι εγκεκριμένοι της ΕΑΠ) θα έχουν τη δυνατότητα να λάβουν την εκπαιδευτική κατεύθυνση και καθοδήγηση για την αγωνιστική περίοδο που ξεκινά, και να πληροφορηθούν θέματα σε θεωρητικό και πρακτικό επίπεδο.
Ταλέντα γεννημένα τη διετία 2002-03
Επίσης, στη διάρκεια του διημέρου θα πραγματοποιηθεί καταγραφή ικανοτήτων επίλεκτων ποδοσφαιριστών των συνεργαζόμενων ομάδων του Δικτύου Ακαδημιών για τις ηλικίες 2002 και 2003.