Το Δημοτικό Σχολείο Πρινέ πραγματοποίησε στις 30 Μαρτίου 2018 την πρώτη του εκπαιδευτική εκδρομή στην Αθήνα! Ήταν για όλους μας μια εξαιρετική εμπειρία και θα μείνει ως μια αξέχαστη ανάμνηση!
Ο Σύλλογος Γονέων ευχαριστεί όλους εκείνους που συμμετείχαν, μικρούς και μεγάλους για την άψογη συνεργασία! Θέλουμε να ευχαριστήσουμε τον διευθυντή του σχολείου μας κ. Γιώργο Πολάκη που πάντα στέκεται δίπλα μας στις δράσεις του Συλλόγου μας. Επίσης, να ευχαριστήσουμε θερμά τον κ. Χαράλαμπο Σαλβαράκη που βοήθησε να πραγματοποιηθεί η εκδρομή του δημοτικού του χωριού του.
Ευχαριστούμε θερμά τον κ. Μανόλη Παττακό που μας υποδέχτηκε στην πρωτεύουσα, προσφέροντάς μας ένα πλούσιο πρωινό για όλους τους εκδρομείς! Ευχαριστίες και στο τουριστικό γραφείο Smart για την άψογη εξυπηρέτηση και τέλος τους συγχωριανούς μας που στήριξαν αυτή την προσπάθεια!
Ευχόμαστε η εκδρομή αυτή να γίνει καθεστώς και κάθε χρόνο τα παιδιά αλλά και οι γονείς τους να έχουν την ευκαιρία να διευρύνουν τους πολιτιστικούς τους ορίζοντες!
Το Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων του Δημοτικού Σχολείου Πρινέ