Σε μια χρονιά που το Σπήλι ήταν έτοιμο να ξανακοιτάξει ψηλά, φαίνεται πως αλλάζουν τα δεδομένα. Ο προπονητής του κι ένας από τους πιο εργατικούς ανθρώπους της ομάδας, ο Μπάμπης Παπαδάκης επισημοποίησε την αποχώρησή του. Η έξοδος που επιχείρησε έχει να κάνει κυρίως με προσωπικούς λόγους που ο ίδιος δεν θέλησε να γνωστοποιήσει.
Μπ. Παπαδάκης: «Αποχωρώ για προσωπικούς λόγους»
Με γραπτή δήλωσή του λοιπόν ανέφερε τα παρακάτω: «Μετά από μια ζωή στην αγαπημένη μου ομάδα του χωριού μου ήρθε και για μένα η ώρα να αποχωρήσω. Η αποχώρησή μου γίνεται για προσωπικούς λόγους. Εύχομαι ότι καλύτερο και ο Α.Ο. Σπηλίου να συνεχίσει την επιτυχημένη του πορεία. Σας ευχαριστώ όλους και θα είμαι πάντα στην διάθεσή σας».
Το χειρότερο βέβαια είναι ότι πρόθεση του Μπάμπη Παπαδάκη είναι να σταματήσει γενικότερα την όποια ανάμειξή του με την αγαπημένη του ομάδα, πράγμα που θα πλήξει το σύλλογο, καθώς ο εν λόγω προπονητής-παράγοντας, σ’ όλα αυτά τα χρόνια, έχει σταθεί ποικιλοτρόπως από κάθε μετερίζι.
Η επόμενη μέρα θα έχει ενδιαφέρον. Ποιός θα είναι ο αντικαταστάτης του και ποιος θα επιμελείται μια σειρά θεμάτων που άπτονται άμεσης διαχείρισης.