Στους 19 ποδοσφαιριστές έφτασε η Δόξα Πλατανέ μετά την ανακοίνωση συνεργασίας με τον Κώστα Μεργέμογλου. Οι “πορτοκαλί” συγκεντρώνουν ένα πλούσιο έμψυχο δυναμικό ούτως ώστε, ο Μιχάλης Δεληγιαννάκης να μπορεί να το διαχειριστεί ανάλογα στη νέα σεζόν που έρχεται.
Η διοίκηση παρουσίασε τον νεαρό ποδοσφαιριστή που τον είχαμε δει στο πρωτάθλημα του β’ τοπικού έχοντας πολύ καλή εικόνα…
“Η ΑΕ Δόξα Πλατανέ ανακοινώνει την ανανέωση της συνεργασίας με τον Κωνσταντίνο Μεργέμογλου για ακόμα μία χρονιά.
Ο 17χρονος μέσος (γεν. 2004) θα βρεθεί για 2η συνεχόμενη σεζόν στην ομάδα μας, με τη μορφή δανεισμού από τον Παναρκαδικό, αποτελώντας ένα από τα ελπιδοφόρα ταλέντα του τόπου μας.
Ο πρόεδρος και η διοίκηση της Δόξας Πλατανέ ευχαριστεί τον Παναρκαδικό για τη συνεργασία και την παραχώρηση του ποδοσφαιριστή για 2η συνεχόμενη χρονιά.”