Μια ενημερωτική δράση με θέμα «αλκοόλ και νέοι», οργανώνει ο δήμος Μυλοποτάμου και συγκεκριμένα η κοινωνική υπηρεσία και το κέντρο κοινότητας, έπειτα από το αίτημα που κατέθεσε ο σύλλογος διδασκόντων του γυμνασίου Περάματος.
Εισηγητές θα είναι ειδικά εκπαιδευμένο προσωπικό της διεύθυνσης δημόσιας υγείας και κοινωνικής μέριμνας της περιφερειακής ενότητας Ρεθύμνου και μέλη του δικτύου συνεργαζόμενων υπαλλήλων με την 7η ΥΠΕ.
Η βιωματική παρέμβαση, που απευθύνεται στους μαθητές του γυμνασίου Περάματος, θα γίνει στο πλαίσιο υλοποίησης της θεματικής εβδομάδας και θα διεξαχθεί σήμερα Τετάρτη και αύριο Πέμπτη, 18 Απριλίου στο γυμνάσιο Περάματος.
Σημειώνεται ότι το κέντρο κοινότητας χρηματοδοτείται από το Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο, στο πλαίσιο των ΠΕΠ του ΕΣΠΑ 2014-2020.