Ενημερωτική συνάντηση για την εφαρμογή του προγράμματος της Δακοκτονίας, θα πραγματοποιηθεί σήμερα, Παρασκευή, στις 11:00, στην αίθουσα συνεδριάσεων της Περιφερειακής Ενότητας Ρεθύμνης, υπό την προεδρία της Αντιπεριφερειάρχη Ρεθύμνης, κ. Μαρίας Λιονή, και του Θεματικού Αντιπεριφερειάρχη Πρωτογενούς Τομέα Περιφέρειας Κρήτης, κ. Μανόλη Χνάρη, και τη συμμετοχή των Δήμων και Αγροτικών Συνεταιρισμών της ΠΕΡ.
Δυστύχημα στους ιστιοπλοϊκούς αγώνες Aegean 600
Ο ιστιοπλοϊκός αγώνας Aegean 600, δυστυχώς, "σημαδεύτηκε" από ένα τραγικό δυστύχημα. Στα ανοιχτά της Κάσου, θύμα μιας δύσκολης κατάστασης λόγω...