Με επιτυχία πραγματοποιήθηκαν οι εξετάσεις για τις σχολές κριτών που πραγματοποίησε ο Σύνδεσμος Κριτών Καλαθοσφαίρισης Κρήτης σε Χανιά και Ρέθυμνο. Τα μαθήματα διήρκεσαν 4 εβδομάδες και την Κυριακή στα Χανιά και Δευτέρα στο Ρέθυμνο πραγματοποιήθηκαν οι γραπτές εξετάσεις, από τους εξεταστές κα Τάνια Μερίκα και κ. Τάσο Αναστόπουλο, πρόεδρο και αντιπρόεδρο αντίστοιχα του Συνδέσμου Κριτών Αττικής, που ήρθαν στην Κρήτη γι’ αυτό το σκοπό, καλεσμένοι του τοπικού Συνδέσμου. Συνολικά 30 άτομα (12 στα Χανιά και 18 στο Ρέθυμνο) έγραψαν το τεστ και περιμένουν τα αποτελέσματα.
Κινητοποιείται παντού η Επισκοπή / Μεταγραφές με Κρημανιώτη, Αθανασιάδη
H Δευτέρα 5 Αυγούστου ορίστηκε ως η ημερομηνία για την "πρώτη επίσημη" της Επισκοπής ενόψει της έναρξης της ποδοσφαιρικής περιόδου...