Στην Παιδοχειρουργική Κλινική του Πανεπιστημιακού Νοσοκομείου Ηρακλείου νοσηλεύεται μετά τη χειρουργική επέμβαση στην οποία υποβλήθηκε, ένα αγοράκι 6,5 ετών από το Ρέθυμνο, το οποίο οδηγήθηκε στο Νοσοκομείο μετά από δάγκωμα σκυλιού.
Το περιστατικό σημειώθηκε στον Τσεσμέ το μεσημέρι της Κυριακής του Πάσχα, όταν το σκυλί, που σύμφωνα με τις πληροφορίες ανήκε στην οικογένεια, δάγκωσε το παιδί στον ώμο. Το εξάχρονο αγόρι μεταφέρθηκε αρχικά στο Νοσοκομείο Ρεθύμνου και από εκεί στο Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο όπου νοσηλεύεται.