Ανακοινώνεται ότι την 30-03-2022 ημέρα Τετάρτη και ώρα 10:00 στις κτιριακές εγκαταστάσεις των γραφείων της Ένωσης Προσωπικού Λιμενικού Σώματος Ανατολικής Κρήτης (κτίριο Κεντρικού Λιμεναρχείου Ηρακλείου (ισόγειο), Λιμένας Ηρακλείου), θα διεξαχθούν οι θεωρητικές (γραπτές) εξετάσεις των υποψηφίων για την απόκτηση πιστοποιητικού εκπαιδευτή χειριστών ταχυπλόων σκαφών.
Την ίδια ημέρα (30-03-2022 ημέρα Τετάρτη) και ώρα 13:00, στον Λιμένα Ηρακλείου, θα διεξαχθούν οι πρακτικές εξετάσεις, αντίστοιχα.
Η εξέταση των υποψηφίων θα γίνει σύμφωνα με τη διαδικασία και επί των θεματικών αντικειμένων που προβλέπονται στο άρθρο 06 του αριθμ. 50 Γενικού Κανονισμού Λιμένα (ΦΕΚ 1151 Β’/13), όπως τροποποιήθηκε και ισχύει.
Κατά τη διενέργεια των ανωτέρων εξετάσεων θα εφαρμοστούν όλα τα ισχύοντα κατά την 30-03-2022 μέτρα προστασίας, για την αποφυγή της διασποράς covid-19.
Αιτήσεις για τη συμμετοχή στις εξετάσεις θα υποβληθούν από τους ενδιαφερόμενους στην 7η ΠΕ.ΔΙ.Λ.Σ.-ΕΛ.ΑΚΤ., Στεργίου Σπανάκη 2Α (3ος όροφος), Πόρος Ηρακλείου Κρήτης, μέχρι και την 23-03-2022 κατόπιν τηλεφωνικής επικοινωνίας – συνεννόησης (ραντεβού), είτε αυτοπροσώπως είτε από νόμιμα εξουσιοδοτημένο από αυτούς πρόσωπο, σύμφωνα με τα οριζόμενα στην παρ. 04 του άρθρου 03 του προαναφερόμενου κανονισμού.
Ο λιμενάρχης αντιπλοίαρχος Λ.Σ. Κωνσταντίνος Καστρινάκης