ΤΟΠΙΚΟ
Επέστρεψε και επίσημα στους Αρμένους ο Αντρεΐνι
Παίκτης των Αρμένων είναι και επίσημα ο Γκαλβάν Μάρκος Φερνάντο Αντρεΐνι. Η ρεθεμνιώτικη ομάδα ανακοίνωσε και επίσημα την επιστροφή του: «Η διοίκηση του ΟΦ Αρμένων είναι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την έναρξη της συνεργασίας της με τον ποδοσφαιριστή Γκαλβάν Μάρκος Φερνάντο Αντρεΐνι. Η διοίκηση του ΟΦ Αρμένων καλωσορίζει μετά από 6 μήνες τον Αργεντίνο (με Ιταλικό διαβατήριο) επιθετικό και πάλι στο «σπίτι» του και του ευχόμαστε καλή ποδοσφαιρική σεζόν με υγεία».
Ο πολύπειρος επιθετικός, με σπουδαία καριέρα σε Αργεντινή, Περού, Παραγουάη, Ιταλία, Ισπανία, Πορτογαλία, Ρωσία, Αγγλία και φυσικά Ελλάδα, επέστρεψε στους Αρμένους μετά το 6άμηνο πέρασμά του από τον Ρεθυμνιακό. Σε δηλώσεις του στην επίσημη ιστοσελίδα της ομάδας, δεν έκρυψε τη χαρά και την ικανοποίησή του από την ολοκλήρωση της μεταγραφής: «Ήθελα να γυρίσω γιατί πιστεύω πως ο ΟΦ Αρμένων είναι το σπίτι μου. Αγωνίστηκα ενάμισι χρόνο στην ομάδα και μετά από αυτούς τους 6 μήνες νομίζω πως ήταν η ώρα να γυρίσω και πάλι στην ομάδα. Σε αυτή την επιλογή μου σημαντικό ρόλο έπαιξε ο πρόεδρος κ. Στέλιος Μπικάκης, τον οποίο γνωρίζω πολύ καλά και εμπιστεύομαι. Γνωρίζω τα περισσότερα παιδιά που είναι στην ομάδα, αλλά και το νέο κόουτς και το κλίμα είναι καλό».
Στον Ρεθυμνιακό ο Γιώργος Μαρής
Μία μεταγραφή ουσίας ολοκλήρωσε ο Ρεθυμνιακός, ο οποίος ενέταξε στο ρόστερ του τον Γιώργο Μαρή. Ο γνωστός, από την πολυετή παραμονή του στην ομάδα των Λιβαδίων, «Αμέρικα», αποφάσισε να αλλάξει στρατόπεδο και να αγωνιστεί σε μια ομάδα που θα φορά και πάλι τα «κυανόλευκα» χρώματα. Ο Γιώργος Μαρής είναι 28 χρονών και αγωνίζεται ως μεσοεπιθετικός. Το ρόστερ του Ρεθυμνιακού μεγαλώνει ολοένα και πιο πολύ κι αυτό σημαίνει ότι, οι Καραδάκης-Τριχάκης θα έχουν αρκετή δουλειά για να μπορέσουν να διαλέγουν σε κάθε αγώνα την 18μελή αποστολή.