Την Πέμπτη 16 Μαΐου ο υποψήφιος δήμαρχος Ρεθύμνου Σταύρος Βουρβαχάκης συνοδευόμενος από τους υποψήφιους δημοτικούς συμβούλους Γεώργιο Σταράκη, Μιχαήλ Τσιγδινό, Γεώργιο Μιχαηλίδη και Ιωάννη Τσιλεδάκη επισκέφτηκαν τα γραφεία της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Ρεθύμνης (Ε.Π.Σ.Ρ.) και συναντήθηκαν με τον πρόεδρο της Ένωσης Τίτο Χνάρη, τον γραμματέα Γεώργιο Δασκαλομαρκάκη, τον ταμία Δημήτρη Κουργιαντάκη και τον υπεύθυνο των Μικτών Νίκο Μαρκουλιδάκη. Η συνάντηση διενεργήθηκε σε ιδιαίτερα θετικό κλίμα. Συζητήθηκαν όλα τα προβλήματα που αντιμετωπίζει η Ε.Π.Σ.Ρ. και το ποδόσφαιρο στον δήμο μας (ενωσιακό γήπεδο, αθλητικές υποδομές, μελέτες έργων, χρηματοδότηση ομάδων, δημιουργία νέων γηπέδων και αναβάθμιση υφιστάμενων κλπ.). Ο κος Σταύρος Βουρβαχάκης ανέλυσε το πρόγραμμα του συνδυασμού «Ρέθυμνο-Ενεργοί Πολίτες» για τον αθλητισμό και ιδιαίτερα για το ποδόσφαιρο και δεσμεύτηκε να στηρίξει τα θέματα της Ένωσης στο Δημοτικό Συμβούλιο.
Από το γραφείο Τύπου του συνδυασμού