Την περασμένη Παρασκευή, 10 Φεβρουαρίου, ο Σεβ. Μητροπολίτης Ρεθύμνης και Αυλοποτάμου κ. Ευγένιος δέχθηκε στα γραφεία της Ιεράς Μητροπόλεως την εθιμοτυπική επίσκεψη του υποστράτηγου κ. Κωνσταντίνου Λαγουδάκη, νέου διευθυντού της Γενικής Περιφερειακής Αστυνομικής Διευθύνσεως Κρήτης, τον οποίο συνόδευε ο κ. Αντώνιος Ρουτζάκης, αστυνομικός διευθυντής Ρεθύμνης.
Ο Επίσκοπός μας, καλωσορίζοντας τον κ. Λαγουδάκη, τον συνεχάρη θερμά για την προαγωγή του και του ευχήθηκε να έχει δύναμη και υπομονή κατά την άσκηση των νέων υψηλών καθηκόντων του.
Μετά από συζήτηση για ζητήματα κοινού ενδιαφέροντος ο Σεβασμιώτατος κ. Ευγένιος και οι δύο αστυνομικοί διευθυντές συμφώνησαν να συνεχισθεί η πάντοτε καλή συνεργασία ανάμεσα στην Τοπική μας Εκκλησία και τις αστυνομικές αρχές για το καλό του τόπου μας και των ανθρώπων του.
Από την Ιερά Μητρόπολη Ρεθύμνης και Αυλοποτάμου