Είναι μόλις 14 ετών, έχει ύψος 1.93 (!) παίζει στο Ρέθυμνο BC και είναι Ρεθεμνιώτης! Ο λόγος για τον «σούπερ πιτσιρικά» Δημήτρη Τζαγκαράκη, που εδώ και κάμποσο διάστημα κάνει τη διαφορά στα παιδικά πρωταθλήματα.
Ο παίκτης του Ρεθύμνου κλήθηκε να δώσει το «παρών» στο τουρνουά Χριστουγέννων που θα πραγματοποιηθεί στον Αστακό Αιτωλοακαρνανίας και η χαρά του φυσικά, ήταν μεγάλη.
Ο Δημήτρης Τζαγκαράκης συγκαταλέχθηκε μαζί με τους Ιωάννη Καλλέργη (Εργοτέλης), Γεώργιο Κουτσαντωνάκη (Κύδων) και Δημήτρη Βολιτάκη (Πεδιάδα) συνθέτοντας μια ομάδα με 22 αθλητές. Η τελική επιλογή έγινε μετά από τις σχετικές προπονήσεις που προηγήθηκαν στα «Δύο Αοράκια» στις 15 Δεκεμβρίου.
Οι παραπάνω αθλητές θα εκπροσωπήσουν την Κρήτη στο τουρνουά Χριστουγέννων της ΕΟΚ που θα διεξαχθεί από τις 26 ως τις 30 του τρέχοντος μήνα, υπό τη συνοδεία του περιφερειακού προπονητή Κρήτης, Γιώργο Μακράκη.