Επισκοπή και Ρέθυμνο ΠΣ γίνονται «ένα». Η ΠΑΕ Επισκοπής μέρα με την ημέρα, οργανώνει τα τμήματά της με τέτοιο τρόπο, ούτως ώστε να υπάρχει μια κοινή πορεία από έναν εκπρόσωπο, του οποίου το όνομα από φέτος, θα φιγουράρει σε πολλά ταμπ λόιντ εφημερίδων, που κυκλοφορούν σε όλη την Ελλάδα αλλά και των κοινωνικών δικτύων ενημέρωσης.
Το πρόγραμμα που έχει οριοθετηθεί από τον κ. Ανυφαντάκη και τον κ. Νικολιδάκη μαζί με τους συνεργάτες τους, έχει σκοπό να εφαρμοστεί αμφίδρομα στα εκάστοτε ηλικιακά γκρουπ και να υπάρξει μια σειρά από κινήσεις, που θα ενεργοποιήσουν και θα μιμηθούν κι άλλοι σύλλογοι του Ρεθύμνου ή της Κρήτης.
Επίσης δεν θα πρέπει να ξεχνάμε ότι κοντά στην ανακοίνωση συνεργασίας της Επισκοπής με το Ρέθυμνο ΠΣ, έρχεται και η συγχώνευση -που τα «Ρ.Ν.» έχουν πληροφορήσει εδώ και δύο μήνες- με τις Κρήσσες.
Η ρεθυμνιώτικη ομάδα μέσω της δημοσίευσης από το επίσημο σάιτ της, εξηγεί τους λόγους της κίνησης αυτής και αναλύει μέσα σε λίγες γραμμές, τη φιλοσοφία που θα διέπει ολόκληρο τον σύλλογο…
«Η ΠΑΕ Επισκοπή Ρεθύμνου ανακοινώνει την έναρξη συνεργασίας με την Ακαδημία Ποδοσφαίρου Ρέθυμνο Π.Σ. του κ. Κώστα Ανυφαντάκη.
Πιστοί στο αναπτυξιακό μας πρόγραμμα «Επισκοπή 2012-2015», η συνεργασία αυτή ισχυροποιεί ακόμα περισσότερο την υλοποίηση του σχεδίου μας, που βασικό στόχο έχει την όσο τον δυνατόν μεγαλύτερη εκπροσώπηση στις ομάδες μας, ΠΑΕ, U20, U17, των παιδιών του νομού μας. Η φιλοσοφία μας τόσο μέσα στο γήπεδο, όσο και έξω από αυτό, που εκφράζεται από το ενιαίο προπονητικό πρόγραμμα, με βάση τον ετήσιο προγραμματισμό όλων τον ομάδων μας, το αγωνιστικό στιλ μας, το ενιαίο ασκησιολόγιο που εφαρμόζεται σε όλα τα ηλικιακά γκρουπ, μας κάνουν πιο δυνατούς και αισιόδοξους, ότι μέσα από αυτή την συνεργασία θα επιτευχθούν οι στόχοι μας.
Επίσης στο προπονητικό πρόγραμμα θα συμμετέχουν και οι προπονητές της ΠΑΕ, ισχυροποιώντας το δέσιμο των ακαδημιών με την επαγγελματική ομάδα. Η ΠΑΕ Επισκοπή Ρεθύμνου έχει προγραμματίσει ήδη για την νέα σεζόν 2013-2014, την συμμετοχή ομάδων μας σε τουρνουά στην Ελλάδα και το εξωτερικό, καθώς και την διοργάνωση, διεθνές τουρνουά ποδοσφαίρου ακαδημιών το καλοκαίρι του 2014 στο νομό μας. Όσον αφορά τις παροχές, αυτές θα αφορούν προπονητικό ρουχισμό, εκπτωτική κάρτα για επιχειρήσεις του νομού μας, καθώς και Ιατρική και Οδοντιατρική κάλυψη με σημαντική έκπτωση των αθλούμενων μελών των ακαδημιών μας.
Καλούμε όλους τους ανθρώπους του νομού μας να συμμετέχουν σε αυτή την προσπάθεια, καθώς η ομάδα μας με τις δικές της ηθικές αρχές και αξίες εκπροσωπεί το νομό μας στο επαγγελματικό ποδόσφαιρο της χώρας μας, μετά από πάρα πολλά χρόνια. Η ΠΑΕ, οι ομάδες U20, U17 και οι Ακαδημίες, συνθέτουν πλήρως το προφίλ μιας ομάδας, που γράφει τη δική της ιστορία στον αθλητισμό.
Για το μέγιστο ο ΝΟΡ στο ΟΑΚΑ
Στο μέσον του καλοκαιριού, οι κολυμβητές και οι κολυμβήτριες του ΝΟΡ τίθενται σε πλήρη ετοιμότητα καθώς από χθες θα λάβουν...