Στην Επισκοπή έχουν ήδη γίνει κάποιες πρώτες προφορικές, αλλά πολύ σημαντικές κουβέντες. Το εξαιρετικό κλίμα μα πάνω απ’ όλα οι ειλικρινείς ανθρώπινες σχέσεις διοίκησης και ποδοσφαιριστών, είναι αυτές που προκρίνουν την περίπτωση να παραμείνουν όλοι στην ομάδα και στην κατηγορία του Α’ Τοπικού προκειμένου να την επαναφέρουν άμεσα στη Γ’ Εθνική.
Για κάποιους, αυτό ίσως αποτελέσει ρίσκο και για κάποιους άλλους, μια εμπειρία. Οι περισσότεροι εξ αυτών θέλουν να πιστεύουν ότι θα είναι μια δοκιμασία αλλά και μια ευκαιρία να περάσουν ένα χρόνο ακόμα μαζί για να δημιουργήσουν την επόμενη μέρα της ομάδας. =
Προπονητής, όπως όλα δείχνουν, θα παραμείνει ο Σπύρος Σπυριδάκης, ο οποίος διατηρεί πολύ καλή επαφή με τους παίκτες αλλά και με τη διοίκηση.
Σελ. 14