Όλο και πιο όμορφος γίνεται ο χώρος της εισόδου-εξόδου των ποδοσφαιριστών στο ΔΑΚ Γάλλου. Η… φυσούνα με την εικόνα που την γνωρίζαμε μέχρι πρότινος, έχει ξεχαστεί. Τη θέση της παίρνει ο νέος ανακαινισμένος χώρος στο ΔΑΚ Γάλλου «Π. Βαρδινογιάννης» που δημιουργεί ο ΑΟ Επισκοπής. Πρόκειται για τον χώρο αναμονής των ποδοσφαιριστών λίγο πριν βγουν στον αγωνιστικό χώρο.
Ο ρεθεμνιώτικος σύλλογος, στο γενικότερο πλαίσιο του καλλωπισμού των γηπέδων σε ό,τι την αφορά (είτε πρόκειται για το γήπεδο της Επισκοπής «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης», είτε για το ΔΑΚ Γάλλου, «Παύλος Βαρδινογιάννης»), φροντίζει να τα αξιοποιεί και να τα εκμοντερνίζει όσο καλύτερα γίνεται.
Στο ΔΑΚ Γάλλου, ο χώρος βάφτηκε μπλε στα χρώματα του συλλόγου, ενώ έχουν τοποθετηθεί λάμπες «λεντ». Δεξιά κι αριστερά στους τοίχους θα τοποθετηθούν μεγάλες αφίσες απεικονίζοντας κάποιες από τις μεγάλες στιγμές της ομάδας έτσι ακριβώς όπως είθισται να συμβαίνει στα μεγάλα γήπεδα άλλων ομάδων.