Στον Ποσειδώνα Γερανίου επιστρέφει ο Σήφης Σηφακάκης και τη νέα χρονιά θα αγωνίζεται και πάλι υπό τις οδηγίες του Νίκου Καραδάκη. Ο έμπειρος επιθετικός θα συναντήσει γνώριμα πρόσωπα, καθώς θα αγωνιστεί και ξανά στην ομάδα που τον ανέδειξε.
Ο νέος προπονητής του Ποσειδώνα ετοιμάζει τις επόμενες κινήσεις, θέλοντας να δημιουργήσει ένα δυνατό σύνολο. Στο στόχαστρο βρίσκεται και ο έμπειρος τερματοφύλακας Μενέλαος Δημητριάδης.