Ετήσια συνάντηση επίτιμων προξένων Σλοβακίας στην Ελλάδα
ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ
Στα Χανιά σήμερα και αύριο, πρόκειται να πραγματοποιηθεί η ετήσια συνάντηση των επίτιμων προξένων της Σλοβακίας στην Ελλάδα υπό την αιγίδα της Πρεσβείας της Σλοβακίας στην Ελλάδα. Θα παρευρίσκονται, ο πρέσβης της Σλοβακίας κος Peter Michalco, οι επίτιμοι πρόξενοι Πειραιά κ. Μιχαήλ Μποντούρογλου, Θεσσαλονίκης κ. Κωνσταντίνος Μαυρίδης, Πάτρας κ. Φαίδων Κουνινιώτης και Χανίων κ. Σταύρος Πατεράκης.
Η συνάντηση θα λάβει χώρα στο επίτιμο Προξενείο Κρήτης και θα συζητηθούν θέματα που αφορούν τις διμερείς σχέσεις Ελλάδας και Σλοβακίας.