Την περασμένη εβδομάδα, το Κέντρο Ημερήσιας Φροντίδας Ηλικιωμένων (Κ.Η.Φ.Η.) Ρεθύμνου, δέχτηκε την επίσκεψη των μελών και του προσωπικού του Κ.Η.Φ.Η. Δήμου Γόρτυνας, στα πλαίσια του εορτασμού της Παγκόσμιας Ημέρας Ηλικιωμένων.
Η συνάντηση των δύο Κ.Η.Φ.Η. επεφύλασσε τόσο στα μέλη όσο και στους υπαλλήλους των κοινωνικών αυτών δομών πολύ ευχάριστες και συγκινητικές στιγμές και όμορφες εκπλήξεις. Γνωρίστηκαν μεταξύ τους, αντάλλαξαν ευχές και δώρα και μοιράστηκαν εμπειρίες της ζωής τους και της καθημερινότητάς τους στα Κ.Η.Φ.Η. για τις παροχές και υπηρεσίες των οποίων εξέφρασαν την ικανοποίησή τους και τις ευχαριστίες τους.
Οι ηλικιωμένοι μοιράστηκαν τον καφέ τους και το μεσημεριανό τους γεύμα, που με πολύ φροντίδα είχαν προετοιμάσει τα μέλη του προσωπικού και των δύο δομών και αντάλλαξαν μαντινάδες με απόσταγμα σοφίας αλλά και χιούμορ. Αργά το μεσημέρι, αποχαιρετίστηκαν με την υπόσχεση να καθιερώσουν από τούδε παρόμοιες συναντήσεις κάθε χρόνο στα πλαίσια της σύσφιξης των σχέσεών τους.
ΑΠΟ ΤΗΝ Κ.Ε.ΔΗ.Ρ.