«Η τέχνης της Αναγέννησης αποπνέει αισιοδοξία. Οι καλλιτέχνες αρχίζουν να βλέπουν με άλλο μάτι τον κόσμο
γύρω τους. Παρατηρούν προσεκτικά, εστιάζουν στην λεπτομέρεια και με πολλή υπομονή αποτυπώνουν την ομορφιά στις μορφές, στην εξοχή, στα δέντρα και στ’ αγριολούλουδα καθώς αυτά ξετρυπώνουν μέσα από τις σχισμές των βράχων», επισημαίνει η καλλιτέχνης τονίζοντας ότι αυτήν ακριβώς την αισιοδοξία επιθυμεί να μεταφέρει μέσω της δουλειάς της, ζωγραφίζοντας αυτή τη φορά μικρά έργα τέχνης πάνω στην πέτρα που παίρνει τη θέση του καμβά.
Εικαστική έκθεση – Σταύρος Περιστεράκης: To be continued
Εικαστική έκθεση με τίτλο «Σταύρος Περιστεράκης: To be continued» διοργανώνουν οι Ημέρες Ρεθύμνου, στο πλαίσιο των εκδηλώσεών τους, από 1...