Ημερίδα προπονητικής ποδοσφαίρου
Νέα ευκαιρία στους κόουτς του ποδοσφαίρου δίνει ο Σύνδεσμος Προπονητών «ο Παγκρήτιος» που διοργανώνει σεμινάριο αυτή την Κυριακή στις 21 Ιουνίου στα Χανιά. Ομιλητής θα είναι -όπως σ’ αυτό του Ηρακλείου- ο προπονητής του ΠΑΣ Γιάννινα, Γιάννης Πετράκης, και θα τον συνεπικουρούν, ο Βασίλης Αλεξίου, η Χαρά Τελιοπούλου και ο Αδάμ Μπούτζουκας.
Η ημερίδα θα δώσει τη δυνατότητα σε πολλούς προπονητές με δίπλωμα ή χωρίς, να μπορέσουν να λάβουν μέρος και να ανοίξουν ακόμη περισσότερο τους ορίζοντές τους σχετικά με το ποδόσφαιρο.
Το κάλεσμα είναι ανοικτό και τη διοργάνωση αναλαμβάνει το Διοικητικό Συμβούλιο του Συνδέσμου Προπονητών Ποδοσφαίρου Νομού Χανίων ο «Παγκρήτιος».
Η επιμόρφωση πρέπει να είναι συνεχής για τους προπονητές ποδοσφαίρου του συνδέσμου και της Κρήτης γενικότερα γι’ αυτό και διοργανώνει, υπό την αιγίδα της Ε.Π.Σ. Χανίων, τη σχετική επιμορφωτική ημερίδα. Η ημερίδα θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα της Συνεταιριστικής Τράπεζας Χανίων.
Οι εργασίες θα γίνουν στην εκεί αίθουσα στις 11.30 και το πρακτικό μέρος, θα πραγματοποιηθεί το απόγευμα στο Εθνικό Στάδιο Χανίων.
Τα θέματα που θα παρουσιαστούν, θα είναι πολύ ενδιαφέροντα. Όπως ενημερώνει σχετικά ο σύνδεσμος «ο Παγκρήτιος», στο πλαίσιο της ημερίδας θα διατεθούν και οι βεβαιώσεις παρακολούθησης από την αναθεωρητική σχολή στα Χανιά στις 29-11-2014.
Περισσότερες λεπτομέρειες που έχουν να κάνουν με το πρόγραμμα θα γίνουν γνωστές τις επόμενες μέρες.
Οι ομιλητές της ημερίδας θα είναι οι:
– Γιάννης Πετράκης: Προπονητής Ποδοσφαίρου, καθηγητής Φυσικής Αγωγής, κάτοχος UEFA PRO.
– Βασίλης Αλεξίου: Διδάκτωρ καθηγητής Φυσικής Αγωγής, προπονητής Φυσικής Κατάστασης Ποδοσφαίρου.
– Χαρά Τελιοπούλου: Διατροφολόγος – Διαιτολόγος.
– Αδάμ Μπούτζουκας: Φυσικοθεραπευτής.
Ο Γιάννης Πετράκης θα είναι και στην ημερίδα των Χανίων μετά από αυτή του Ηρακλείου, ο κεντρικός ομιλητής