Η κυρία Λιονή συνεχάρη τις μαθήτριες- αθλήτριες, που συνοδεύονταν από τον προπονητή τους, καθηγητή Φυσικής Αγωγής, Στέφανο Δαμανάκη και τη Διευθύντρια του Σχολείου, Τασούλα Πετρακάκη, για τη διάκρισή τους, αλλά και το γεγονός ότι συνδυάζουν με επιτυχία την ενασχόληση με τον αθλητισμό και τις σχολικές τους υποχρεώσεις, ευχόμενη παράλληλα καλή επιτυχία στις τελειόφοιτες αθλήτριες, που σύντομα θα λάβουν μέρος στις Πανελλήνιες Εξετάσεις.
Η αντιπεριφερειάρχης απένειμε στις μαθήτριες το Δίπλωμα του Υπουργείου Παιδείας, Θρησκευμάτων, Πολιτισμού και Αθλητισμού για τη συμμετοχή τους στην τελική φάση του Πανελλήνιου Σχολικού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Κοριτσιών και τους δώρισε παράλληλα ένα DVD ιστορικού και πολιτιστικού περιεχομένου, που αφορά στην πόλη και την ενδοχώρα του Ρεθύμνου.
Στη συνάντηση παρευρέθηκε επίσης ο προϊστάμενος της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Νομού Ρεθύμνου, Ανδρέας Ταξάκης.
«Ο Θησέας» από το Κουκλοθέατρο Κρήτης
Το Κουκλοθέατρο Κρήτης παρουσιάζει την παραγωγή του «Ο Θησέας»,τη Δευτέρα 29 Ιουλίου στον Δημοτικό Κήπο Ρεθύμνου, για μία παράσταση στις...