Εξαιρετική ήταν η εκδήλωση που πραγματοποίησε για μία ακόμη χρονιά η ΕΠΣ Ρεθύμνου. Φροντίζοντας να φιλοξενήσει με τον καλύτερο τρόπο τους καλεσμένους της στο κτήμα «Θυμέλη» και αποδεικνύοντας ότι η προσφορά στο χώρο του ποδοσφαίρου, όσα χρόνια κι αν περάσουν δεν πρέπει να λησμονιέται από κανέναν, συγκέντρωσε παλιούς και νέους ποδοσφαιριστές και παράγοντες αλλά και απλούς φιλάθλους προκειμένου να βρεθούν όλοι μαζί και να ενθυμηθούν παλιές αλλά και πιο «φρέσκιες» όμορφες στιγμές, όπου θα αναλύσουμε στο αυριανό μας φύλλο με σχετικό φωτορεπορτάζ.
Για τον λόγο αυτό, βράβευσε τους κ.κ. Κιαγιαδάκη, Κτιστάκη, Κοζανίδη, Μανωλακάκη, Κουβάκη, Βουτσίδη, Δαλέντζα, Ζελενίτσα καθώς και τους πρώτους σκόρερ της Α’ και Β’ κατηγορίας Ιμπραχίμι και Κουνδουράκη αντίστοιχα. Στο τέλος βραβεύτηκε η πρωταθλήτρια ομάδα Κρήτης (Μικτή Νέων) καθώς και η δευτεραθλήτρια Μικτή Παίδων.