Στο ΔΑΚ Γάλλου, άλλη μια γιορτή αφιερωμένη στο άθλημα της αντισφαίρισης αποτέλεσε το γεγονός για μεγάλους και δη για μικρούς φίλους. Οι εγκαταστάσεις του αθλητικού, συγκέντρωσε αρκετούς γονείς που ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα του Ομίλου Αντισφαίρισης Ρεθύμνου ωθώντας τα παιδιά τους να γνωρίσουν το τένις.
Η γιορτή που γίνεται σε ετήσια βάση πια, έφερε πολλά-πολλά παιδιά των Δημοτικών Σχολείων, τα οποία είχαν τη χαρά να πιάσουν για πρώτη φορά στη ζωή τους ρακέτα του τένις δοκιμάζοντας τις ικανότητές τους σε κανονικό γήπεδο.
Σε σύνολο 40 παιδιών, η χαρά ήταν ζωγραφισμένη στο πρόσωπό τους, καθώς διασκέδασαν, παίζοντας τένις. Το προπονητικό team του ΟΑΡ, χώρισε τα παιδιά σε ομάδες, ανάλογα με την ηλικία τους και τους έδειξε τα βασικά του αθλήματος, ώστε να εξοικειωθούν με αυτό.
Τα παιδιά, που ενδιαφέρονται να μπουν σε τμήματα της Ακαδημίας τένις του Ο.Α.Ρ. (μίνι τένις, βασικής εκμάθησης, αγωνιστικό τμήμα) δεν έχουν παρά να ενημερωθούν από τη Γραμματεία του συλλόγου στο 28310 53070 (17:00-21:00) ή να μπουν στο site του Ομίλου www.oar.gr. Οι πολύ καλές γηπεδικές εγκαταστάσεις και το έμπειρο προπονητικό team είναι σίγουρο, ότι θα βοηθήσουν τα παιδιά να μάθουν τα μυστικά του τένις και, γιατί όχι, να αποτελέσουν τους αυριανούς αθλητές του Συλλόγου.