Σημαντικούς παίκτες από την Κ19 παραχώρησε η Επισκοπή ένεκα της χειμερινής μεταγραφικής περιόδου.
Ο Δημήτρης Κραβαρίτης είναι ο πρώτος που αποχωρεί και οδεύει στον Άρη. Ο νεαρός μεσοεπιθετικός θα λύσει το επαγγελματικό του συμβόλαιο -το υπέγραψε αυτό το καλοκαίρι- καθώς φαίνεται πως τα έχει βρει σε όλα με το σωματείο των Περβολιανών.
Ένας άλλος ποδοσφαιριστής που ακολούθησε όλη την προετοιμασία της επαγγελματικής ομάδας όπου δεν κατέστη εφικτό να ελληνοποιηθεί αλλά που εκτιμάται ότι αυτό θα γίνει στο τέλος της σεζόν, είναι ο Άννι Νεμπιάϊ, ο οποίος επιστρέφει στον Αστέρα Ρεθύμνου κι από ‘κει, δίνεται απευθείας στον Αστέρα Περάματος.
Από την Επισκοπή επίσης, αποχωρεί και ο Νίκος Μπιθιμήτρης κλείνοντας στον Ρεθυμνιακό, ενώ τέλος, ο Αντώνης Λαδιανός του Νικολάου πάει στον Ποσειδώνα.
Όλοι οι παραπάνω παίκτες πήγαν σε ομάδες που πρωταγωνιστούν στο τοπικό πρωτάθλημα του Ρεθύμνου, δείγμα ότι οι κυανόλευκοι δούλεψαν πολύ καλά τα τελευταία χρόνια.
Πρωτάθλημα Νέων: Την Κυριακή στις 13:00 ο αγώνας με τα Χανιά
Παράλληλα, η διοργανώτρια αρχή της Φουτμπόλ Λιγκ, όρισε τους αγώνες της 9ης αγωνιστικής στα πρωταθλήματα της Κ19. Ο β’ γύρος ξεκίνησε, η Επισκοπή είχε ρεπό στην 1η αγωνιστική του β’ γύρου, ωστόσο, αυτή την Κυριακή -και όχι Σάββατο όπως αρχικά είχε προγραμματιστεί- θα δοθεί ο αγώνας απέναντι στα Χανιά στο γήπεδο των Αγίων Αποστόλων στις 13:00.