Το πρωτάθλημα αυτό αποτελεί, για τον κάθε σύλλογο ξεχωριστά, ένα σκαλοπάτι πριν οι παίκτες μεταπηδήσουν στην μεγάλη ομάδα.
Αρχής γενομένης από το Σάββατο στις 15.00, η Επισκοπή θα φιλοξενήσει στο «Θ.I. Βαρδινογιάννης» της Επισκοπής, τον Φωστήρα στο πλαίσιο του πρωταθλήματος της Φούτμπολ Λιγκ Νέων.
Ο διαιτητής που θα κληθεί να διευθύνει την αναμέτρηση θα είναι ο Χ. Παπαδόπουλος, έχοντας βοηθούς, τον κ. Γ. Μοχιανάκη και τον κ. Γ. Μίαρη του συνδέσμου Ρεθύμνου.
Εδώ θα πρέπει να διευκρινιστεί ότι η Επισκοπή Κ19 ακολουθεί το πρόγραμμα της μεγάλης ομάδας, οπότε αμέσως μετά τον αγώνα με την ομάδα του Ρουφ θα κληθεί να αντιμετωπίσει τον Ηρακλή Ψαχνών.
Τέλος, θα πρέπει να αναφέρουμε ότι στο τελευταίο φιλικό που έδωσε η Επισκοπή Κ19, ηττήθηκε από τα Χανιά με 4-1. Οι ποδοσφαιριστές που χρησιμοποίησε ο κ. Καλλιγιάννης ήταν οι: Καλιαφεντάκης, Λογιάκης, Μαρής, Γιακουμάκης, Κουτσάκης, Μιχαηλίδης (45’ Ρεζούλι), Ανυφαντάκης, Περκέτσι (65’ Παπαδάκης), Κραβαρίτης (45’ Λαδιανός), Νεμπϊάι, Μπιθιμήτρης (45’ Ζούλης).
Παρακάτω βλέπετε το πρόγραμμα της Επισκοπής:
1η αγωνιστική 14η
Επισκοπή – Φωστήρας
2η αγωνιστική 15η
Επισκοπή – Ηρακλής Ψαχνών
3η αγωνιστική 16η
Αχαρναϊκός – Επισκοπή
4η αγωνιστική 17η
Επισκοπή – Βύζας Μεγάρων
5η αγωνιστική 18η
Γλυφάδα – Επισκοπή
6η αγωνιστική 19η
Επισκοπή – Αστέρας Μαγούλας
7η αγωνιστική 20η
Καλλιθέα – Επισκοπή
8η αγωνιστική 21η
Επισκοπή – ΑΟ Χανιά
9η αγωνιστική 22η
Φωκικός – Επισκοπή
10η αγωνιστική 23η
Παναχαϊκή – Επισκοπή
11η αγωνιστική 24η
Επισκοπή – Ολυμπιακός Βόλου
12η αγωνιστική 25η
Πανηλειακός – Επισκοπή
13η αγωνιστική 26η
Επισκοπή – Παναιγιάλειος