«Μάζευε κι ας είν’ και ρόγες» λέει ο θυμόσοφος λαός και ως συνήθως, αυτές οι ρήσεις δεν λαθεύουν ποτέ.
Το ποσό των 5.000 ευρώ αναμένει κάθε μία από τις Ενώσεις της ελληνικής επικράτειας προκειμένου να καλυφθούν υποχρεώσεις. Φυσικά μιλάμε για ένα πολύ μικρό ποσό -για κάθε Ένωση- που στο σύνολό του βέβαια ξεπερνάει τις 210.000 ευρώ. Ακόμα κι αυτό όμως, είναι κάτι…
Το παραπάνω ποσό θα δοθεί ως επιχορήγηση από την Ελληνική Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία η οποία παράλληλα έχει ήδη προχωρήσει σε καταβολές χρημάτων με τη μορφή δανείου ύψους 100.000 ευρώ προς τη Football League για την αποπληρωμή των υπαλλήλων της και κάλυψη διαφόρων ειδών δαπάνες μετά από σχετική έκκληση του προέδρου της, Λεωνίδα Λεουτσάκο.
Η διοίκηση Γραμμένου αποφάσισε τη χορήγηση του δανείου, στηρίζοντας έμπρακτα τις δύο επαγγελματικές λίγκες καλύπτοντας τα έξοδα των διαιτησιών.