Από το Περιστέρι και την Τρίπολη θα ξεκινήσουν τα φετινά πλέι-οφ της Σούπερ Λιγκ. Οι «4» που διεκδικούν τη μία θέση στα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ (Παναθηναϊκός, ΠΑΟΚ, Αστέρας Τρίπολης και Ατρόμητος), προετοιμάζονται για τους αγώνες που θα ξεκινήσουν στις 20 Μαΐου, ημέρα Τρίτη.
Οι αγώνες, Αστέρας Τρίπολης – Παναθηναϊκός και Ατρόμητος – ΠΑΟΚ «ανοίγουν την όρεξη» στο φιλοθεάμον κοινό στην πρεμιέρα των αγώνων με το πρώτο από τα δύο παιχνίδια να πραγματοποιείται στις 18:15 και το άλλο στις 20:30.
Στην 3η αγωνιστική, οι αναμετρήσεις θα διεξαχθούν μία ώρα νωρίτερα από το προγραμματισμένο λόγω του τελικού του Europa League. Στην 6η αγωνιστική στις 7 Ιουνίου, για το αξιοκρατικό της επίθεσης, θα διεξαχθούν και τα δύο ματς στις 20:30.
Αναλυτικά το πρόγραμμα:
1η αγωνιστική (20/5)
Ατρόμητος ΠΑΟΚ
Αστέρας Τρίπολης Παναθηναϊκός
2η αγωνιστική (24/5)
ΠΑΟΚ Αστέρας Τρίπολης
Παναθηναϊκός Ατρόμητος
3η αγωνιστική (27/5)
Ατρόμητος Αστέρας Τρίπολης
ΠΑΟΚ Παναθηναϊκός
4η αγωνιστική (31/5)
Αστέρας Τρίπολης Ατρόμητος
Παναθηναϊκός ΠΑΟΚ
5η αγωνιστική (3/6)
ΠΑΟΚ Ατρόμητος
Παναθηναϊκός Αστέρας Τρίπολης
6η αγωνιστική (7/6)
Ατρόμητος Παναθηναϊκός
Αστέρας Τρίπολης ΠΑΟΚ
Η αρχική βαθμολογία είναι η εξής
1. Παναθηναϊκός 2β.
2. ΠΑΟΚ 2β.
3. Αστέρας Τρίπολης 1β.
4. Ατρόμητος 0β.