Η Κωνσταντίνα Πίσσα του Νέου ΟΠΕΡ θα συμμετάσχει στο προπονητικό καμπ της Προεθνικής ομάδας Παγκορασίδων που θα πραγματοποιηθεί στις 26-30 Δεκεμβρίου στο αθλητικό κέντρο Ατέρμων στο Κιλκίς. Η Ρεθεμνιώτισσα αθλήτρια επιλέχτηκε από τους Σωτήρη Δρίκο (Ομοσπονδιακός προπονητής), Δημήτρη Φλώρο (τεχνικός συντονιστής Ανάπτυξης), οι οποίοι παρευρέθηκαν και ηγήθηκαν στην συγκεντρωτική προπόνηση στο «Μελίνα Μερκούρη».
Στο Κιλκίς θα ταξιδέψουν ακόμα οι Νικολέτα Κοϊμτζή (ΝΑΟ Σούδας), Αντωνία Προφυλίδου (ΑΟ Ακρωητρίου), Αναστασία Ποντικάκη (Κύδων), Παναγιώτα Γεωργίλα (ΑΟ Χερρονάσιος) και Άννα Γενειατάκη (Άθλεση). Από την κατηγορία των Παμπαίδων επιλέχτηκαν οι Κωνσταντίνος Σαμαριτάκης (ΓΕ Ηρακλείου) και Νίκος Καστρινάκης (ΣΦΠ Χανίων).
Η δράση στα πρωταθλήματα βόλεϊ της ΕΣΠΕΚ
Τρία εντός και ένα εκτός έδρας παιχνίδια περιλαμβάνει το μενού του αγωνιστικού διημέρου στα πρωταθλήματα βόλεϊ της ΕΣΠΕΚ. Οι Γυναίκες του Αρκαδίου υποδέχονται την Άθλεση και έχουν στόχο το ”4 στα 4” και συνάμα να παραμείνουν στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.
Από κει και πέρα και όσο αφορά το πρωτάθλημα Κορασίδων, το Αρκάδι φιλοξενείται από τη Σούδα και ο Νέος ΟΠΕΡ από τον Αετό. Τέλος, στην κατηγορία των Παγκορασίδων το Αρκάδι υποδέχεται το Ακρωτήρι2 και ο Νέος ΟΠΕΡ1 τον Γιούχτα.
Το πρόγραμμα των ρεθεμνιώτικων ομάδων
Σάββατο 13 Δεκεμβρίου
11:00 (Παγκορασίδων) Αρκάδι-Ακρωτήρι2
13:00 (Παγκορασίδων) Ν. ΟΠΕΡ1-Γιούχτας
18:00 (Κορασίδων) Σούδα-Αρκάδι
Κυριακή 14 Δεκεμβρίου
12:00 (Κορασίδων) Αετός-Ν. ΟΠΕΡ
18:30 (Γυναικών) Αρκάδι-Άθλεση