Στη συγκέντρωση παραβρέθηκαν και Λακκιώτες, οι οποίοι με αφορμή την 100η επέτειο της Ένωσης της Κρήτης με την Ελλάδα, θέλουν να τιμήσουν τον επαναστάτη-αγωνιστή-συντοπίτη Χατζή Μιχάλη Γιάνναρη.
Ομοίως και οι Απανταχού Γιαννάρηδες θα τιμήσουν τον άξιο αυτό πρόγονό τους, ο οποίος προσέφερε τα πάντα για την πατρίδα και για την Ένωση.
Η συγκέντρωση έγινε στο κέντρο «Ριζίτικο» στο Tζιτζιφέ με πλούσιο μενού, αντικριστό και μυζηθρόπιτες, όπως γίνεται στην Κρήτη όταν συναντιούνται συγγενείς.
Έφυγε από τη ζωή ο αρχαιολόγος Μιχάλης Ανδριανάκης
“Έφυγε” σήμερα από τη ζωή, ο γνωστός αρχαιολόγος, επίτιμος έφορος Αρχαιοτήτων, Μιχάλης Ανδριανάκης, σε ηλικία 74 ετών. Ο Μιχάλης Ανδριανάκης νοσηλευόταν με προβλήματα υγείας τις...