Μια χριστουγεννιάτικη γιορτή όπως αυτές που συνηθίζει να χαρίζει απλόχερα στους φίλους της και στα μέλη των ακαδημιών της ετοίμασε η σχολή του Ολυμπιακού Ρεθύμνου στις εγκαταστάσεις της στον Πλατανιά.
Ο κ. Δημήτρης Καλογεράκης μαζί με τον επικεφαλής των ακαδημιών, τον προπονητή Βασίλη Νικολουδάκη δημιούργησαν μαζί με τους συνεργάτες τους μια όμορφη βραδιά όπου μπαμπάδες και παιδιά όλων των ηλικιακών κατηγοριών (από Κ6 ως και Κ16) βρέθηκαν στα γήπεδα της σχολής, έπαιξαν ποδόσφαιρο (μπαμπάδες εναντίον παιδιών), ζωγράφισαν και δημιούργησαν όμορφα σχέδια αλλά και χόρεψαν στον ρυθμό των Χριστουγέννων.
Λίγο μετά, η βραδιά “έκρυβε” νέες εκπλήξεις με πλούσια εδέσματα τα οποία προσφέρθηκαν στους παρευρισκόμενους οι οποίοι φρόντισαν να πιουν το κρασάκι τους (οι ενήλικοι) υπό τους ήχους ζωντανής κρητικής μουσικής.
Η σχολή του Ολυμπιακού Ρεθύμνου ευχήθηκε σε όλους καλές γιορτές.