Ολοκληρώθηκαν χθες οι επισκέψεις ενημέρωσης της Διοίκησης της Cretan Ferries στους πρώην Δήμους Νικηφόρου Φωκά και Λαππαίων με τα χωριά Γωνιά και Άγιος Κωνσταντίνος.
Όπως αναφέρεται σε ανακοίνωση της εταιρείας: «Οι τοπικοί εκλεγμένοι κοινοτάρχες και άλλοι εκπρόσωποι τοπικών συλλόγων, προμηθεύτηκαν τα μπλοκ πώλησης μετοχών και τάχθηκαν υπέρ της προσπάθειας για το καράβι μας. Ο πρόεδρος Γ. Δούσμανης απάντησε στις όποιες ερωτήσεις τέθηκαν και τόνισε ότι κανένας Ρεθυμνιώτης δεν πρέπει να απουσιάσει από την τελική αυτή προσπάθεια».
Τη Δευτέρα θα συνεχιστούν οι περιοδείες στον πρώην Δήμο Αρκαδίου.