Για μια ακόμη φορά ο Όμιλος Grecotel και το Ίδρυμα Νίκος Δασκαλαντωνάκης αποδεικνύουν εμπράκτως την αγάπη και την υποστήριξή τους στα παιδιά του Ρεθύμνου, με τις ειδικές ανάγκες και τις ξεχωριστές ικανότητες.
Την Πέμπτη 7 Νοεμβρίου, σε μια σεμνή τελετή, πραγματοποιήθηκε η δωρεά των χρημάτων που συγκεντρώθηκαν το περασμένο καλοκαίρι στο πλαίσιο του «Grecotel Beach Run 2019» στον Σύλλογο Γονέων Κηδεμόνων και Φίλων ατόμων με αυτισμό Ρεθύμνου αλλά και η ετήσια καθιερωμένη χορηγία στον Σύλλογο Γονέων Κηδεμόνων και Φίλων των Παιδιών του 1ου Ειδικού Σχολείου και Νηπιαγωγείου Ρεθύμνου.
Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στο ξενοδοχείο Grecotel Creta Palace, παρουσία της κας Ειρήνης Κλάδου, εκ μέρους του Συλλόγου Γονέων Κηδεμόνων και Φίλων ατόμων με αυτισμό Ρεθύμνου και του κου Γαβριήλ Τσουντάνη, που εκπροσώπησε τον Σύλλογο Γονέων Κηδεμόνων και Φίλων των Παιδιών του 1ου Ειδικού Σχολείου και Νηπιαγωγείου Ρεθύμνου.
Παρόντες ήταν, επίσης ο διευθυντής Λειτουργικού Τμήματος του Ομίλου Grecotel κύριος Δ. Καλαϊτζιδάκης και οι διευθυντές των ξενοδοχείων του Ομίλου της Grecotel στο Ρέθυμνο, κύριοι Γ. Χατζηεμμανουήλ, Γ. Δασκαλάκης και Χ. Γιαλιτάκης.
Υπενθυμίζουμε ότι την Κυριακή 23 Ιουνίου 2019 και την Κυριακή 28 Ιουλίου 2019, τα ξενοδοχεία της Grecotel στο Ρέθυμνο, Creta Palace, Caramel και LUX.ME White Palace, συνδιοργάνωσαν, με την υποστήριξη της Grecotel και του Ιδρύματος Νίκος Δασκαλαντωνάκης-NDF, αποκλειστικά για τους πελάτες τους, όλων των ηλικιών, αγώνες δρόμου παραλίας, με στόχο τη συγκέντρωση χρημάτων για τον σημαντικό αυτό φιλανθρωπικό σκοπό.
Η υποστήριξη των τοπικών κοινωνιών μέσα από τη συμμετοχή αποτελεί θεμέλιο λίθο της φιλοσοφίας του Ομίλου Grecotel, που εκφράζει αδιαλείπτως την αλληλεγγύη του προς αυτές, με κάθε τρόπο και όχι μόνο κατά τους θερινούς μήνες.
Από την Grecotel