Στο πλαίσιο λειτουργίας της η εθελοντική ομάδα θεάτρου «Α.Ψ.Ε.Ν.Τ.Η» (Από Ψυχής Εθελοντής Νέος Τώρα Ηθοποιός) του Κ.Ψ.Υ. και ο συντονιστής της, ηθοποιός, Βαγγέλης Λιοδάκης προσκαλούν το κοινό την Τετάρτη 20 Ιουνίου στις 19:30 μ.μ. στον προαύλιο χώρο του Κ.Ψ.Υ. Ρεθύμνου (Δημοκρατίας 24), για να παρακολουθήσει την ανοιχτή παρουσίαση της φετινής εργασίας τους που περιλαμβάνει:
• Μονόλογους Αρχαίας Τραγωδίας και Κλασικού Ρεπερτορίου
• Σκηνές από έργα Ελληνικού Ρεπερτορίου με έμφαση στην Κωμωδία
• Αποσπάσματα από το «Θέατρο του Παραλόγου».
Την παρουσίαση μπορούν να παρακολουθήσουν όλοι όσοι ενδιαφέρονται να γνωρίσουν από κοντά τις δραστηριότητες της θεατρικής ομάδας, οι εθελοντές και οι φίλοι του Κ.Ψ.Υ.
Είσοδος Ελεύθερη.