Μια γυναίκα 47 ετών έχασε τη ζωή της ανήμερα των Χριστουγέννων σε τροχαίο δυστύχημα που σημειώθηκε στην περιοχή των Περιβολίων.
Η 47χρονη ήταν συνοδηγός σε μηχανάκι που οδηγούσε ένας άντρας, το οποίο εξετράπη της πορείας του με αποτέλεσμα τον θανάσιμο τραυματισμό της γυναίκας ενώ ελαφρά τραυματίστηκε ο οδηγός. Τα ακριβή αίτια και τις συνθήκες του τροχαίου διερευνά το τμήμα Τροχαίας Ρεθύμνου.
Αναποδογύρισε ΙΧ στη λεωφόρο
Τυχεροί στάθηκαν το πρωί της Τρίτης ο οδηγός και ο συνοδηγός ενός ΙΧ το οποίο αναποδογύρισε ενώ διέρχονταν την κεντρική λεωφόρο Κουντουριώτη. Για καλή τους τύχη ο δρόμος ήταν άδειος και οι δυο επιβαίνοντες κατάφεραν να βγουν από το αυτοκίνητο το οποίο είχε ντελαπάρει κάτω από αδιευκρίνιστες συνθήκες.
Στο σημείο έσπευσε η Πυροσβεστική και η Τροχαία.