Λίγες μέρες πριν ο Άγιος Βασίλης κάνει την εμφάνισή του! Όμως θα την κάνει;; Θα βρεθεί ανάμεσά μας για να μοιραστεί τις χαρές μας;;; Ή μήπως του αρέσει να μας βλέπει από ψηλά να κρατάμε όλη τη χαρά για τους εαυτούς μας;;;
Εάν Θέλετε απαντήσεις σε αυτές τις ερωτήσεις… Τα παιδιά της θεατρικής ομάδας του 6ου Δημοτικού Σχολείου Ρεθύμνου πολύ ευχαρίστως να σας τις δώσουν» αναφέρεται σε σχετική ανακοίνωση του σχολείου.
Σημαντικές επιτυχίες σε μαθητές του Δημοτικού Ωδείου Ρεθύμνου
Δύο ακόμη μαθητές πιάνου του Δημοτικού ωδείου Ρεθύμνου, σημείωσαν σημαντικές επιτυχίες. Συγκεκριμένα στον διεθνή μουσικό διαγωνισμό Beethovinci International Music...